Dzień Kobiet – czas tylko dla Ciebie, Twojego zdrowia i urody!

Witamy w naszym Centrum Handlowym Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych marek.
Marker
83-200 Starogard Gdański ul. Lubichowska 14
Open
Poniedziałek - Sobota:

9:00 - 20:00

Niedziela handlowa:

10:00 - 18:00

Dzień Kobiet jest idealnym momentem, aby przypomnieć naszym Kociewiankom o możliwości, a nawet konieczności korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku raka szyjki macicy oraz raka piersi. Jak wynika z danych statystycznych, bezpłatnym programem profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy pod koniec 2012 roku objęto jedynie 40% mieszkanek powiatu starogardzkiego.

Systematyczne kontrole u lekarza pomagają zapobiegać oraz wykrywać groźne choroby w najwcześniejszej fazie, co umożliwia szybkie objęcie kobiet odpowiednim leczeniem. Statystyki jednak nie napawają optymizmem…. Tylko w dwóch pierwszych miesiącach w naszym Szpitalu wykryto 9 nowych zachorowań na raka szyjki macicy. W Polsce odnotowujemy 50% przeżycia kobiet z rakiem szyjki macicy w ciągu 5 lat, gdy zaś, np. w krajach skandynawskich wskaźnik ten wynosi 75%. Mimo, iż można zdefiniować objawy świadczące o zagrożeniu wystąpieniu raka szyjki macicy, jedynym sposobem na zweryfikowanie i diagnozę jest wizyta u lekarza ginekologa. Drogie Panie, nie zapominajcie o tym! – apeluje lek. Piotr Minowski Kierownik Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

Niezwykle istotna jest także profilaktyka raka piersi, który jest najczęściej spotykanym nowotworem u kobiet. Jak wskazuje Kierownik SP ZOZ Przychodni Lekarskiej Maria Orlikowska – Płaczek mammografia umożliwia wczesne wykrycie zmian, co z kolei pozwala na lepszą i skuteczniejszą terapię.

Dlatego też organizatorzy wydarzenia pn. „Piękna i Zdrowia” na dzień 08 marca w godz. 10.00 – 14.00 w Galerii Kociewie przygotowali stanowiska medyczne, w których będzie można dowiedzieć się o profilaktyce raka szyjki macicy, raka piersi oraz poznać zasady prawidłowego samobadania piersi. Będzie także możliwość zapisania się na badania profilaktyczne! Każda z Pań, która zapisze się na wizytę profilaktyczną weźmie udział w losowaniu nagród, tj. pakiety badań laboratoryjnych (do wykorzystania w Kociewskim Centrum Zdrowia Sp. z o. o.), bony upominkowe oraz rabaty do sklepów tj.: Deichmann, Takko Fashion, Trafic Collection.

Po zadbaniu o swoje zdrowie organizatorzy zaproponują Paniom „chwilę dla urody”. Panie będą miały możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznych, pokazu profesjonalnego makijażu oraz warsztatów cięcia bluzki. Dla Pań aktywnych proponujemy zajęcia fitness bokwa oraz energetycznej zumby.

plakat

kolejno od lewej: Kierownik Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Kociewskiego Centrum Zdrowia lek. Piotr Minowski,  Właścicielka Szkoły Tańca Esta Fiesta Anna Biernat, Zastępca Naczelnika Wydziału Nadzoru Właścicielskiego, Xdrowia i Polityki Społecznej Ewa Sala, Kierownik SP ZOZ Przychodni Lekarskiej Maria Orlikowska – Płaczek

zdjęcie 2